جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

گل لاله

گل لاله
لاله:

لاله گیاهی چندساله و پیاز داره، برای گلدهی نیاز داره که پیازش حداقل 6-8 هفته (8-10هفته بهتره) در دمای حدود 4-7درجه و بدون نور قرار بگیره تا نیاز سرماییش برطرف بشه.
اوایل زمستان فصل مناسبی برای کاشت پیازها و یا آبیاری پیازهاییه که از سال گذشته در گلدان باقی موندن.
یعنی کم کم دست به کار بشین، بسته به دمای محیط کاشت مدت زمان لازم برای رشد و گلدهی متفاوته، لاله هایی که برای قبل عید روانه ی بازار میشن در شرایط خاص گلخانه پیش رس میشن، شما توقع گلدهی برای بهار رو داشته باشین.

کاشت پیاز لاله:
اول برای زهکشی بهتر مقداری سنگ ریزه یا سفال شکسته کف گلدون قرار بدید تا محل خروج آب بسته نشه
خاک مناسب برای کاشت پیاز لاله باید هم سبک باشه و هم غنی، مثلا ترکیب شن و خاک برگ خوبه یا میشه به همین ترکیب پیت ماس هم اضافه کرد
مقداری خاک کف گلدون بریزید و بعد پیاز رو به صورتی قرار بدید که نوکش رو به بالا باشه؛ ضخامت خاک روی پیاز باید بین دو تا سه برابر اندازه خود پیاز باشه.
بعد از کاشت نیاز به آبیاری داره ولی توجه کنید که چون هنوز جوونه نزده و برگ نداره نیاز به آب زیادی نداره و اگر خاک همیشه خیس بمونه باعث پوسیدگی و از بین رفتن پیاز میشه، همین که کمی مرطوب باشه و بتونه فعالیتش رو شروع کنه کافیه. بعد از اینکه جوونه زد و برگ ها تشکیل شدن به ابیاری بیشتری احتیاج داره.
لاله به نور زیاد و هوای خنک احتیاج داره و بهتره که در فضای باز نگهداری بشه، در صورت نبود نور کافی ممکنه گلدهی صورت نگیرد.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *