جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

کیک مافین

کیک مافین

کیک مافین

😋مواد لازم:

آرد 1 و 1/3 لیوان . شکر 3/4 لیوان . تخم مرغ 2 عدد . کره 200 گرم . شیر 1/2 لیوان
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری . نمک 1/8 قاشق چایخوری . اسانس وانیل مقداری

😋🍧مواد مغز مافین و کرم وانیلی

کره 110 گرم . شکر 1/2 لیوان . شکر قهوه ای 1/2 لیوان . شیر 2 قاشق غذاخوری
آرد 1 و 1/4 لیوان . نمک 1/8 قاشق چایخوری . شکلات چیپسی 1/2 لیوان . اسانس وانیل مقداری

🍧✅طرز تهیه مغز مافین :

برای تهیه مغز مافین ابتدا کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود سپس کره و شکر را به مدت 2 دقیقه با همزن بزنید تا دارای بافتی نرم و کرکی شود ، شیر و چند قطره اسانس وانیل را به مواد اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود سپس آرد ، شکلات چیپسی و نمک را اضافه و با قاشق مخلوط کنید ( فقط تا حدی هم بزنید که مواد ترکیب شوند ).
با قاشق از خمیر بردارید و به شکل گرد حالت دهید ، مواد را داخل ظرف دربسته بگذارید و چند ساعت در فریزر قرار دهید تا خوب سرد و سفت شوند.

طرز تهیه کیک مافین :

برای تهیه کیک مافین ابتدا فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود سپس همراه با شکر 3 دقیقه بزنید تا دارای بافتی کرمی شود ، تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید.
آرد ، بکینگ پودر و نمک را در یک کاسه با هم مخلوط کنید ، شیر و وانیل را نیز مخلوط کنید سپس مخلوط آرد و شیر را کم کم به مواد دیگر اضافه و به آرامی مخلوط کنید تا خمیر کیک یکدست شود ( مقداری آرد و مقداری شیر و مجدد مقداری آرد و مقداری شیر و به همین صورت انجام دهید تا مواد تمام شوند ، دقت کنید که با آرد شروع شود و با آرد به پایان برسد ).
کاغذهای کیک را داخل قالب مافین بگذارید ، داخل هر کدام مقداری مایه کیک بریزید و در مرکز آن مغز مافینی که از قبل آماده کرده اید بگذارید و روی آن را مجدد با مقداری مایه کیک بپوشانید سپس قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 – 20 دقیقه قرار دهید تا کیک ها پخته و طلایی شوند ، پس از پخت مافین را از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا خوب سرد شود سپس با خامه ، باتر کرم و … تزیین و سرو کنید

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *