جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

کیک لیمو

کیک لیمو

‍ کیک لیمو و کرم لیمو

مواد لازم:
آرد 1 و ½ پیمانه الک شده
بیکینگ پودر 1 قاشق غذاخوری
نمک ½ قاشق چای خوری
شکر دانه ریز ½ پیمانه + 2 قاشق غذاخوری
شیر ½ پیمانه
روغن مایع 1/3 پیمانه
وانیل 1 قاشق چای خوری
رنده پوست یک عدد لیمو ترش تازه + آب لیموی تازه 1 قاشق غذاخوری
سفیده تخم مرغ به دمای محیط رسیده 4 عدد
پودر قند 1 قاشق غذاخوری
طرز تهیه:
فر را روی 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. دو عدد قالب گرد 20 سانتی را چرب و آرد پاشی کنید. یا کف قالب کاغذ روغنی انداخته روی کاغذ روغنی را چرب کنید.
در ظرفی آرد، بیکینگ پودر و نمک را الک کنید. در ظرف دیگری ¼ پیانه از شکر، شیر، روغن، وانیل، رنده پوست لیمو و آب لیمو را با همزن دستی مخلوط کنید.
در ظرف دیگری سفیده های تخم مرغ را با همزن بزنید وقتی پف کرد بقیه شکر را کم کم اضافه کرده با همزن بزنید تا کالا فرم بگیرد.
نیمی از مخلوط آرد را به مخلوط مایعات اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید سپس بقیه آرد را در سه مرحله اضافه کرده هر بار مقداری آرد و مقداری سفیده اضافه کنید و با لیسک به صورتی دورانی مخلوط کنید طوری که پف مواد نخوابد. مواد را داخل قالب ها ریخته به مدت 20 دقیقه در طبقه وسط فر 180 درجه از پیش گرم شده بپزید.
مواد لازم کرم لیمو:
زرده تخم مرغ 4 عدد
رنده پوست 1 عدد لیمو ترش متوسط + آب لیمو ترش تازه ½ پیمانه
پودر قند 1 و یک سوم پیمانه
نشاسته ذرت 1/3 پیمانه
نمک یک پنسه
وانیل 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه:
زرده ها را داخل ظرفی با همزن دستی مخلوط کنید. در ظرف دیگری رنده پوست لیمو ، پودر قند ، نشاسته ذرت، و نمک را مخلوط کنید ، رنده پوست لیمو و 1 و ½ پیمانه آب اضافه کنید و هم بزنید تا نشاسته ذرت حل شود. مخلوط فوق را روی حرارت ملایم قرار داده هم بزنید حدود دو دقیقه بعد کمی از مواد فوق را روی زرده ها ریخته هم بزنید و دوباره داخل ظرف برگردانید. چند دقیقه دیگر مواد را روی حرارت ملایم هم بزنید تا حالت فرنی پیدا کند. پس از برداشتن از روی حرارت وانیل را اضافه کنید.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *