جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

کوکوی مرغ با زرشک

کوکوی مرغ با زرشک

کوکوی مرغ با زرشک

مواد لازم

▫️سینه مرغ :یک عدد
▫️پیاز متوسط :2 عدد
▫️تخم مرغ :4 عد
▫️نمک و زردچوبه :به مقدار لازم
▫️زرشک :در صورت تمایل
▫️زعفران :در صورت تمایل

طرز تهیه

برای تهیه کوکوی مرغ ابتدا مرغ را به همراه یک پیاز و مقداری نمک و زردچوبه بگذارید تا بپزه. همانطوری که در مواد لازم گفتم، بهتر است برای این کوکو از سینه مرغ استفاده کنید ولی اگر خواستید می توانید از قسمت های دیگر هم استفاده کنید.

مرغ را که کاملا پخت بگذارید تا سرد شود. بعد آن را ریش ریش کنید. هرچه ریزتر شود خوشمزه تر می شود. چونکه تخم مرغ ها به داخل بافت گوشت مرغ نفوذ میکنند و هم بف بیشتری می کند و هم باعث می شود خوشمزه تر شود.

پیاز را هم به شکل خلالی یا نگینی خرد کنید و تفت دهید. وقتی که سرخ شد زیرش را خاموش کنید تا خنک شود. بعد هم روغنش را جدا کنید و پیازها را به مرغ پخته شده ی و ریش ریش شده اضافه کنید.

نمک و زردچوبه را هم اضافه کنید. حالا وقت اضافه کردن تخم مرغ هاست. در انتها مواد مخلوط شده باید شل باشد. بعد از اینکه تخم مرغ ها را اضافه کردید و کاملا با مواد که مخلوط شد، مقدار کمی روغن در تابه بریزید و بگذارید تا داغ شود.

مواد را در تابه بریزید و با شعله متوسط بگذارید تا تخم مرغ ها بپزند. در تابه را هم باید بگذارید. حدود ده دقیقه بعد اگر زیر کوکو سرخ شده بود، برگردانید تا طرف دیگرش هم سرخ شود.

خوشمزه شدن کوکوی مرغ
شما اگر از طرفداران زرشک هستید، حتما به مواد این کوکو اضافه کنید. برای عطر و رنگش هم می توانید از مقداری زعفران استفاده کنید که عالی تر شود. اگر علاقمند به سبزیجات هم هستید، جعفری انتخاب مناسبی برای این کوکو است.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *