جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

کنار آمدن با غم و اندوه

کنار آمدن با غم و اندوه

⭕️راههای کنار آمدن با غم و اندوه ⭕️

🔶 تا حالا نشده کسی برای کنار آمدن با شادی مشکل داشته باشد. وقتی شادی و لذت وارد زندگی ما میشود، ما آزادانه آن را تجربه می کنیم، اما وقتی غم و غصه به سراغمان می اید، معمولاً با آن مبارزه می کنیم.

🔶 به همین خاطر برخورد با غم و غصه کمی برایمان دشوار می شود.ناراحتی و غم و اندوه بخشی طبیعی از زندگی همه مردم است. این ناراحتی ها ممکن است به خاطر یک فقدان مهم در زندگی مثل مرگ یکی از عزیزان،ایجاد شده باشد یا به خاطر شکست های کوچک و بی اهمیت روزانه.

🔶برای داشتن یک زندگی احساسی سالم، لازم است که به همه احساساتمان احترام بگذاریم و به آنها فرصت ابراز بدهیم. وقتی غم و ناراحتی به سراغ ما می آید، باید به خودمان اجازه بدهیم که آن را به طور کامل حس کنیم. اینکار باعث می شود بفهمیم که غم و غصه واکنشی بسیار طبیعی و عادی به فقدان های زندگی است نه نشان دهنده ایراد و اشکال ما.

🔶 هر نوع فقدان می تواند ناراحتی در ما ایجاد کند-حتی می تواند به همراه یک غروب زیبای خورشید باشد که نشاندهنده پایان روز است. ممکن است ندانیم که چه چیز همیشه باعث ناراحتی ما می شودحتی ممکن است یک تغییر کوچک در شیمی بدنمان مثل تغییرات هورمونی، تغییر سطح قند خون و از این قبیل باشد.

🔶 مسئله مهم اینکه نباید به هیچ عنوان احساساتمان را سرکوب کرده و در برابر آنها مقاومت کنیم

🔶 علاوه بر پذیرش ناراحتیمان بعنوان بخشی عادی از زندگی، و اجازه وجود دادن به آن، راه های دیگری هم برای کمک به کنار آمدن با غم و غصه هایمان وجود دارد که در قسمت بعدی به آنها اشاره خواهیم ک

🔶 1. احساساتتان را با یک دوست امین یا یکی از اعضاء خانواده درمیان بگذارید. در واقع این فرد باید کسی باشد که خوب به حرف های شما گوش بدهد، سعی در قضاوت کردن در مورد آن یا تغییر دادن شما نداشته باشد.

🔶 2. سعی کنید کارهایی انجام دهید که به شما آرامش می دهد. به پیاده روی بروید، دوش آب گرم بگیرید، یک کتاب خوب بخوانید، به گل و گیاه های خانه رسیدگی کنید یا به سایر سرگرمی های مورد علاقه تان بپردازید.

🔶 3. راهی برای آرام کردن و تسکین خود پیدا کنید. اینکار باعث می شود احساساتتان آزاد و رها شود. مدیتیشن کنید، به موسیقی آرامش بخش گوش دهید یا حرکات کششی ساده انجام دهید.

🔶 4. خاطره نویسی کنید. وقتی اینکار را انجام می دهید مثل این می ماند که یک شنونده خوب دارید که می توانید به او اطمینان کرده و حرف هایتان را با او درمیان بگذارید.

🔶 5. یاد بگیرید که چطور بهترین دوست خود باشید. سعی کنید یکبار دیگر نگاهی به خودتان بیاندازید و این بار با عشق و علاقه به خودتان نگاه کنید. ببینید شاید تا امروز با خودتان به تندی و سنگدلانه رفتار می کردید، و از این به بعد به جای آن برای خودتان همدردی و دلسوزی کنید.

🔶 6. توکل به خدا و راز و نیاز با خالق هستی در کاهش استرس و غم و اندوه شما می تواند موثر باشد.

🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
🔷چه موقع به دنبال کمک متخصص بروید؟

➖ ناراحتی های شدید و طولانی مدت می تواند نشانه افسردگی باشد. افراد افسرده معمولاً احساس تنهایی و ناامیدی می کنندوخودشان رابه خاطر چنین احساساتی سرزنش می کنند. اگر احساس ناراحتی و غصه زیاد بیشتر از دو هفته در شما ماندگار شد و در فعالیت های روزانه تان مثل کار یا خواب و خوراک اختلال ایجاد کرد، بهتر است از متخصص روانشناس کمک بگیرید.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *