جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

کاشت انار

 کاشت انار

نکات و آموزش کاشت انار از دانه های آن :

📎 ابتدا متذکر میشیم که ایران با تولید سالانه 800000 تن انار بزرگترین تولید کننده انار در دنیا است و هندوستان هم دومین کشور.

برای کاشت نهال انار به صورت تجاری ، از قلمه های چوبی که معمولاً یک ساله است استفاده میشه و کاشت از بذر خیلی رایج نیست. ولی پرورش از بذر به راحتی انجام میشه.

دانه های انار برای جوانه زنی به فرآیند خاصی نیاز نداره و حتی اگر دانه های آن به طور اتفاقی هم بر روی زمین ریخته شود قادر به جوانه زنی هستند ولی یه سری نکات که به این کار کمک میکنه رو تقدیمتون میکنیم.

مرحله ی اول انتخاب گونه ی مناسب است اگر میخواهید در گلدان بکارید بهتر است از گونه های پا کوتاه و تزیینی استفاده کنید .

دانه های انار را کاملاً از گوشت آن جدا و تمیز کنید و سپس بذر ها را چند ساعت در گوشه ای قرار دهید تا خشک شود. (2 تا 3 ساعت)

سپس گلدان مورد نظر یا سینی نشا را خاک کاملاً سبک و پوک ( مخلوطی از ماسه و کود حیوانی یا خاک برگ ) یا پیت ماس بریزید و خوب آبیاری کنید.
@ghol_done 🌸 ✅

دانه های انار را با فاصله ی 3 سانت یا کمتر روی سطح خاک قرار دهید و با خاک کاملاً سبک به ارتفاع کمتر از 1 سانتی متر روی بذر ها را بپوشانید.

اکنون با اسپری ( افشانه آب) خوب و به آرامی سطح خاک را آبیاری کنید و با پلاستیک و نخ روی گلدان را ببندید یا اگر در ظرفی درب دار کاشته اید درب آن را ببندید.

اکنون آن را در محیطی با نور کافی و دمای 25 تا 30 درجه قرار بدهید ( البته تا 40 درجه هم میتواند به جوانه زنی کمک کند) جوانه زنی معمولاً حدوداً 10 روز تا یک ماه اتفاق می افتد.

بعد از اینکه طول نشاء های انار به 5 سانت رسید آنها را به محل اصلی منتقل کنید ( البته بهتر است این جابجایی در فصل خواب آنها ( اواخر پاییز و زمستان ) انجام پذیرد.

انار معمولاً در شهر های نیمه گرمسیری ایران کاشته میشود اگر زمستان های خیلی سردی دارید دانه های انار خود را در گلدان و در محلی پر نور در منزل نگه داری کنید.

درخت انار بستگی به گونه ی آن میتواند دمای منفی 20 تا مثبت 45 رو تحمل کنه .

انار از نظر ریشه دهی بسیار قوی است و باید بعد از مدتی که گلدان از ریشه پر شد اقدام به تعویض آن کرد .

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *