جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

چرا نباید عصبانی شویم؟

چرا نباید عصبانی شویم؟

چرا نباید عصبانی شویم؟

وقتی شخصی عصبانی می شود، غده های خاصی در بدن وی فعال شده و باعث ترشح آدرنالین و هورمون های تنش زای دیگر می گردد که عواقب قابل توجه فیزیکی دارند. صورت قرمز می شود، فشار خون بالا می رود، صدا بلندتر، نفس ها بیش تر و عمیق تر، عضلات دست ها و پاها منقبض و ضربان قلب تندتر می شود. در این حالت بدن وارد مرحله ای از هیجان می گردد.

اگر انسان خود را به خشم بسپارد، بارها و بارها این علامات تکرار شده و دچار مشکلات جدی سلامت جسمانی می شود. اثر هورمون هایی که در مدت خشمگین شدن ترشح می شوند، می تواند به احتمال خطر بیماری هایی شریانی و دیگر بیماری های مرگ بار مثل سکته ها، زخم معده و فشار خون بالا بیفزاید. بنابراین به نفع شماست که کنترل نفس را بیاموزید یا به هر صورتی، خشم خود را کاهش دهید.

تحقیقات اخیر ثابت کرده مردمی که به سادگی دچار خشم می شوند، بیش تر از کسانی که به سادگی خشمگین نمی شوند، دچار حملات قلبی می شوند.

قبل از این که خشم، تو را بسوزاند، خشمت را بسوزان!

در ضمن ثابت شده که وقتی فردی آرام، خوشحال و راضی است عمل هضم در او به طور عادی صورت می گیرد. وقتی فردی تحت نفوذ خشم است، دستگاه گوارش فلج می شود، بنابراین پزشکان توصیه می کنند که هنگام غذا خوردن باید خوشحال و خوش طبع و راضی باشید. اگر روحیه خوبی ندارید بهتر است دست از خوردن بکشید.

زخم های معده از عصبانیت ایجاد می شوند. حتی پس از عمل جراحی اگر عصبانیت ادامه یابد، دوباره عود می کند.

عصبانیت بر تمام بدن تأثیر می گذارد، چون عصبانیت سم است. یک بار درباره ی مادری که نوزادی داشت و مرتباً عصبانی می شد، مقاله ای خواندم. هنگامی که عصبانی بود به نوزاد خویش شیر می داد، پس از مدتی نوزاد مُرد. عصبانیت در شیر مادر، سم ترشح کرده بود.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *