جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

پیتزا نارنجکی

پیتزا نارنجکی

پیتزا نارنجکی

مواد لازم

▫️آرد ۱ پیمانه
▫️آب ۱ پیمانه
▫️روغن جامد ۲ قاشق سوپخوری
▫️تخم مرغ ۳ عدد
▫️نمک نوک قاشق چایخوری
▫️کاغذ روغنی به مقدارکافی

مواد لازم برای داخل پیتزا

▪️گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
▪️پنیر پیتزا ۱۵۰ گرم
▪️رب گوجه فرنگی ۱ قاشق سوپخوری
▪️فلفل دلمه ای متوسط ۱ عدد
▪️نمک و فلفل به مقدار لازم
▪️نخودسبز و ذرت پخته و هویج نگینی پخته ۱ پیمانه
▪️روغن ۲ قاشق سوپخوری
▪️آویشن ۱/۲ قاشق چایخوری
▪️آب ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه خمیر پیتزا

1-آب، روغن و نمک را روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. به محض جوش آمدن آب، آرد به آن اضافه کرده و دائم هم بزنید تا یکدست شود، سپس از روی حرارت برداشته و باز هم بزنید تا خنک شده و گلوله نشود.

2-وقتی مایه بالا خنک شد، تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر نرم و براق و یکدستی به دست بیاید.

3-روی سینی فر، کاغذ روغنی پهن کنید. خمیر نان آماده شده را در قالب شکوفه بریزید و با دهانه گشاد آن، شکوفه های بزرگی از خمیر با فاصله، روی کاغذ روغنی بزنید.

4-فر را روشن کرده، با درجه حرارت ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی فر محتوی نان های لقمه ای را در طبقه وسط فر به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حرارت دهید تا مغزپخت شوند. پس از این مدت فر را خاموش کنید، نان ها را دربیاورید و کنار بگذارید تا خنک شوند.

نکته

اگر سطح روی نان ها درحال برشته شدن است یا به عبارت دیگر حرارت فرتان بالاست، زودتر از ۲۰ دقیقه نان ها را از فر بیرون بیاورید تا خیلی سفت نشوند چون یک مرحله پخت دیگر هم در پیش دارند.

طرز تهیه مواد داخل پیتزا

1-روغن را در ماهیتابه ریخته، روی حرارت بگذارید. گوشت چرخ کرده را هم با فلفل دلمه ای و سبزیجات پخته (هویج، نخود سبز و ذرت) تفت دهید. نمک و فلفل را هم اضافه کنید و با افزودن آویشن موادتان را طعم دار کنید. رب گوجه فرنگی را هم به مواد بیفزایید و خوب هم بزنید. کمی آب اضافه کرده، بگذارید گوشت چرخ کرده با حرارت ملایم پخته شود.

2-نان های آماده را روی میز کار قرار داده و با چاقو برش عرضی در آنها ایجاد کنید تا محلی برای ریختن مواد داخل پیتزا به وجود بیاید. با قاشق مقداری از مایه گوشت را روی نیمه پایینی نان بریزید. مقداری پنیر پیتزا هم روی مواد ریخته و نیمه بالایی نان را با کمی فشار روی مواد اضافه کنید.

3-همه نان ها را به این صورت به شکل پیتزا درآورید.

4-فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. پیتزاهای آماده را روی سینی فر در طبقه وسط قرار دهید و حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا پنیر پیتزاها آب شود

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *