جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

پنکیک پوره سیب زمینی

پنکیک پوره سیب زمینی

پنکیک پوره سیب زمینی

مواد اولیه :

سیب زمینی پوره شده خنک۳ پیمانه
پنیر (چدار / رنده شده) ۳/۲ فنجان
پیازچه (خرد شده، هم قسمت سبز و هم قسمت سفید آن) ۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۳ قاشق غذاخوری + 1/2 پیمانه
روغن مقداری برای سرخ کردن
ماست (چکیده ترش برای سرو)
طرز تهیه:

پوره سیب زمینی، پنیر، پیازچه، تخم مرغ و ۳ قاشق غذاخوری آرد را به خوبی مخلوط کنید. مواد مخلوط شده را به ۱۲ قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را به شکل یک توپ کوچک دربیاورید و سپس هرکدام از آن ها را صاف کنید تا یک پنکیک به ضخامت حدود ۳ سانتی متر شود.
نصف پیمانه از باقیمانده ی آرد را در یک ظرف عمیق بریزید و هر کدام از پنکیک ها را در آرد بغلتانید.
۳ تا ۴ قاشق غذاخوری روغن را در ظرفی مناسب بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. به مقدار کافی روغن بریزید تا نیمی از پنکیک در روغن آغشته باشد.
پنکیک ها را تک تک سرخ کنید تا هر دو سمت آن ها طلایی قهوه ای و برشته شود. اگر در اواسط پخت پنکیک ها به روغن بیشتری نیاز داشتید، اضافه کنید. تعداد زیادی پنکیک را با هم سرخ نکنید و پنکیک را زود برنگردانید وگرنه برشته نمی شوند. پنکیک ها را روی حوله کاغذی بگذارید و بلافاصله کمی نمک رویشان بپاشید.
آن ها را درظرفی مناسب بچینید و رویشان ماست چکیده ترش و کمی پیازچه خرد شده بریزید.
نکته:
باقی مانده ی پوره سیب زمینی که از آن برای تهیه ی پنکیک استفاده می کنیم بسته به میزان شیر، خامه یا کره آب شده ای که به آن افزوده ایم، غلظت متفاوتی دارد.
اگر مخلوط مواد با هم خیلی خشک شد و به هم نچسبید، یک تخم مرغ دیگر هم اضافه کنید. اگر خیلی شل یا چسبناک بود، ۱ قاشق غذاخوری آرد بیفزایید و در صورت نیاز مقدار آرد را بیشتراضافه کنید.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *