جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

مقاله علمی گیاه استویا

گیاه استویا(Stevia)

چکیده

استویا یکی از 240 گونه ی خانواده ی آفتاب گردان است. این گیاه بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری غربی آمریکای شمالی تا آمریکای جنوبی ست. گونه های استویا که عموما با نام برگ شیرین، برگ قندی، برگ عسلی و یا به طور ساده استویا شناخته شده اند، به جهت استفاده از برگ شیرینشان به طور وسیعی کاشته می شوند.

استویا به دلیل شیرینی 300 برابری اش نسبت به ساکارز، بدون کالری بودنش، تاثیر اندک بر قند خون، تاثیر احتمالی بر کاهش چاقی و فشار خون بالا، نداشتن اثرات سرطان زایی در مقایسه با سایر شیرین کننده ها، غیر سمی بودن وگیاهی بودن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این مقاله به معرفی گیاه استویا ، تاریخچه ، گیاه شناسی(کاشت و داشت و…)، روش های تکثیر، اثرات درمانی و مصارف پزشکی این گیاه می پردازیم.

مقدمه

واژۀ استویا منسوب به یک گیاه کامل و ترکیبات حاصل از آن است که بعنوان شیرین کننده مصرف می گردد. استویا بومی آمریکای جنوبی می باشد و از صدها سال پیش بسان شیرین کننده توسط سرخپوستان قبایل “گوآرانی” کشور پاراگوئه کاربرد یافته است. این گیاه متعلق به خانوادۀ گیاهی گل ستاره ای با عنوان “Asteraceae” و از خویشاوندان گل داوودی می باشد.

گیاه استویا را که برگهایش بعنوان بخش مورد استفاده کاربرد یافته است، با نام علمی “Stevia rebaudiana” شناخته می شود و به اسامی مشابه دیگری چون “” honey leaf ، “Sweet herb” ، “Sweet leaf” و “Sugar leaf” نیز نام برده اند ولی بومیان پاراگوئه آنرا به اسم “Ca-he-he” می شناسند.

استویا دارای برگهای کوچک و سبز با مزۀ دلنشین و محظوظ که بحالت خام 30 برابر شیرین تر از شکر است. این گیاه در محدودۀ کوهستانی “Amambay” کشور پاراگوئه بصورت وحشی می روید امّا تاکنون بیش از 200 گونه از آن در سرتاسر کره خاکی شناسایی گردیده اند.

تاریخچه و کاربرد

گیاه استویا نخستین بار در دره ریو ماندی RioMonday در شمال شرقی كشور پاراگوﺋه شناخته شده است. اروپاییان در سال 1888توسط برتونی M.S.Bertoni با گیاه استویا آشنا شدند. مهمترین کشورهای تولید كننده استویا : ژاپن. چین. تایوان. كره. برزیل. مالزیا و پاراگوﺌه هستند. مهمترین اهمیت اقتصادی آن به عنوان یك ماده شیرین كننده طبیعی در جایگزینی شیرین كننده های مصنوعی (آسپارتان و سدیم ساخارین) است. اما مهمترین عامل بازدارنده در گسترش تجارت این ماده، عدم صدور مجوز مصرف آن در مواد غذایی در آمریكا است .

برای دانلود رایگان مقاله علمی گیاه استویا کلیک کنید

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *