جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

مردان را بشناسید

شناخت مردان
مردان را بشناسید:

مردان عموما ترس زیادی از ازدواج دارند. چون ازدواج برای آنها یعنی به دام افتادن, محدودیت, اسیر شدن و مسئولیت.

مردان سالها تلاش کرده اند تا خود را از زیر تسلط مادر نجات دهند. مادری که با عشق مادرانه, امر ونهی ها و کنترلهای زیادی که داشته او را اسیر خود داشته است. مردی که ۸ سال است در ارتباط می باشد ولی بعد از تلاش زن برای به کنترل درآوردن او و مجبور کردن به ازدواج, طی نامه ای به دوست دخترش نوشته است:
من یه یاغیم و دوست دارم یاغی باشم. یاغی‌ می دونی یعنی چی؟ یعنی‌ کسی که قانون شکن هست و قانون میشکنه. اسیر و بندِ هیچ چیزی‌ نمی‌شه. کاملا رهاست. برای خودش هرجا می‌خواهد میره و هر کار غلط و درستی که می‌خواد انجام میدهد من الان فقط تو زنجیرم چون تو داری منو وادار به ازدواج می کنی. غلو زنجییییییر قلبی روحمو گرفته . احتمالا تو اصلا نمیفهمی من از چه جنسی‌ حرف میزنم و…
مردی می گفت اگر میخواهید ما مردها با شما ازدواج کنیم به ما بگویی: من قصد ازدواج ندارم. شما خانمها باید ما مردها رو بشناسید.
تعبیر روانشناسی تحولی از این ماجرا اینست که:
مردان هزاران سال شکارچی بوده اند. در دشت و بیابان پرسه میزده اند. آزاد و رها, درست مثل ماهی در دریا. دوست ندارند قلاب کسی به آنها گیر کند. آنها صیاد اند نمیخواهند صید شوند و این برایشان بسیار سخت و سنگین است که محدود شوند. پس وقتی شما تلاش می کنید تا مرد را وادار به ازدواج کنید او احساس خفگی می کند و میخواهد فرار کند. زیرک باشید. مرد میخواهد کسی را وارد قلمرو خود کند چون قدرت طلب و شکارچی و صیاد است او نمیخواهد وارد قلمرو کسی شود, شکار شود و یا صید گردد.
به دلیل ترس از به سلطه درآمدن و وحشت از تسلط زن بر او, مغرور و لجباز هستند. به محض اینکه حس کنند زن قصد بدست آوردن و یا کنترل و تسلط بر او را دارد مثل ماهی از دست شما لیز میخورند. برای شناخت مردان بد نیست آزمون کهن الگو یا آرکتایپ را به مردی که با او در ارتباط هستید بدهید انجام دهد و ویژگی های شخصیتی او را مطالعه بفرمایید.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *