جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

قد کوتاه ها بخوانند

قد کوتاه

۱۶ اشتباهی که شما را کوتوله نشان می دهد!

این روزها دخترخانم ها و آقاپسرها به دنبال داشتن قدی بلند تر هستند و برای رسیدن به این آرزو گاهی حتی به جراحی های دشواری مثل جراحی افزایش طول قد، روی می آورند؛ ولی بلند تر به نظر آمدن، این قدر ها هم دشوار نیست و نیاز به این همه دردسر ندارد!
با راهکارهایی ساده ولی زیرکانه می توانید قدبلند تر به نظر برسید. اگر این شگرد ها را نمی دانید، به شما این نکات ریز و ظریف را یاد می دهیم تا اندامی عالی داشته باشید.
۱. لباس های یک رنگ بپوشید
ساده ترین راه برای اینکه قدبلند تر به نظر بیایید، این است که وقتی می خواهید لباس بپوشید، لباس هایی بپوشید که یکرنگ باشند. مثلا کت و دامن یا حتی مانتو و روسری تان را یکرنگ انتخاب کنید. اگر از این سرتا پا یکرنگ بودن خوش تان نمی آید، می توانید رنگ هایی انتخاب کنید که در یک خانواده هستند، مثلا طیف رنگ خاکستری یا طیف رنگ آبی و سرمه ای را برای هریک از لباس هایی که پوشیده اید، انتخاب کنید. اگر شکست رنگی واضح و تند در سرتا پای شما وجود نداشته باشد، بلندتر به نظر می رسید.

۲. لباس های گشاد نپوشید
اگر از کوتاهی قدتان نگرانید، باید به شما بگوییم سراغ شلوار های گشاد نروید. کلا برای اینکه قدبلند تر به نظر برسید، باید لباس ها و به خصوص شلوارهای گشاد را کنار بگذارید. در عوض لباس هایی که به خوبی جفت وجور بدن تان هستند، شما را کشیده تر نشان می دهند.
3.این شلوار ها را بپوشید
شلوار های پاچه گشاد و بلند باعث می شوند بلند تر به نظر برسید. راه های باریک روی پارچه، چین یا خط اتوی جلوی شلوار در بلند تر نشان دادن شما معجزه می کند. در عوض باید از پوشیدن شلوار های برمودا خودداری کنید.

۴. از خطوط عمودی استفاده نکنید
فراموش نکنید رمز دیگر قدبلند تر به نظر آمدن این است که از اجزا و نقش های عمودی در لباس های تان استفاده کنید. مثلا برای کلاس ورزش، شلوار های گرمکنی انتخاب کنید که روی بغل پاهای شما خطوط عمودی داشته باشند. اگر رنگ شلوارتان را تیره و در مایه سرمه ای و مشکی با دو خط عمودی سفید در دو طرف پاها انتخاب کنید، پاهای تان بلند تر به نظر می رسند. حتی می توانید در لباس های تان از پارچه هایی با نقش های برجسته استفاده کنید یا از خیاط بخواهید لباس یا مانتوی تان را طوری بدوزد که ساسون های عمودی داشته باشد.
۵. از زیور آلات استفاده کنید
دست خانم ها برای قد بلند تر جلوه دادن خودشان حسابی باز است. یک راهش این است که سراغ زیورآلات بلند و دراز بروند. ما به شما استفاده از گردنبند های بلند و گوشواره های آویز بلند را توصیه می کنیم.

۶. این دامن ها را بپوشید
برای اینکه قد بلند تر به نظر برسید باید دامن هایی را انتخاب کنید که قد آنها بلند تر از عرض و پهنای آنها باشد. بر این اساس دامن های پفی را کنار بگذارید و دامن های ماکسی را بیشتر بپوشید؛ ولی دامن های تا زانو برای خانم های قد بلند بهترین هستند.
۷. به جنس پارچه لباس تان دقت کنید
برای قد بلند به نظر آمدن باید از پوشیدن لباس هایی با طرح های برجسته و پارچه های زمخت خودداری کنید. در عوض پارچه های تیره رنگ و نازک و نرم را انتخاب کنید. پارچه هایی با نقش و نگار شلوغ هم، اصلا مناسب شما نیستند.
۸. کفش پاشنه بلند بپوشید
خب، اگر دوست دارید همه شیفته قدبلند شما شوند، به هرحال باید کمی به خودتان هم زحمت بدهید. یکی از این زحمت هایی که باید به خودتان بدهید، این است که کفش پاشنه بلند بپوشید؛ ولی برای اینکه بتوانید ساعات بیشتری با این کفش راه بروید باید کفش هایی را انتخاب کنید که سطح اتکای بزرگ تری داشته باشند مثلا پاشنه های نوک تیز را کنار بگذارید و سراغ کفش های پاشنه مربعی و پهن بروید.
9. کمربندتان، نصف تان نکند
برای اینکه کشیده تر به نظر برسید، باید به کمربند یا حتی شلوار و بلوزی که می پوشید دقت کنید. نباید کمربند شما به گونه ای باشد که بدن تان را به دو بخش با رنگ های متفاوت تقسیم کند. مثلا هنگامی که سرتا پا مشکی یا سرمه ای پوشیده اید، نباید یک کمربند سفید روی آن ببندید که بدن شما را به دو بخش کوچک تر تقسیم کند؛ بهتر است کمربندی تیره در همان مایه رنگی لباس تان ببندید تا چشم را ناگهان میخکوب نکند.
10. آقایان کفش هایی با تخت ( کفه ) بلند بپوشند.

اگر يك خانم بخواهد چند‌سانتي‌متر بلندتر به‌نظر بيايد، چندان دشوار نيست فقط كافي است يك جفت كفش پاشنه‌بلند پيدا كند و بپوشد ولي آقايان كه نمي‌توانند كفش پاشنه بلند بپوشند! توصيه ما به آقايان قد‌كوتاه اين است كه سراغ خريد كفش‌هايي بروند كه كفه ضخيم‌تري دارند چون باعث مي‌شود قدشان به اندازه ضخامت كفش بلند‌تر شود البته در خيلي از كفش‌ها اين لژ داخلي است و از بيرون معلوم نيست ‌‌كفشي با كفه ضخيم پوشيده‌ايد.
11. موهاي‌تان را اين مدلي فرم دهيد
هيچ مي‌دانستيد اگر‌ سرطاس باشيد كوتاه‌تر به نظر مي‌آييد؟ ‌براي شما توصيه ديگري هم داريم و آن، اين است كه مدل مويي براي خود انتخاب كنيد كه در دو طرف سر شما جمع‌و‌جور باشند ولي مو‌ها كمي بلند و ايستاده قرار گيرند و بخش جلويي موهاي‌تان را پرپشت فرم دهيد. اين مدل مو شما را 5/2 سانتي‌متر بلند‌تر نشان مي‌دهد.
12. شلوار پاكتي نپوشيد
توصيه ما اين است شلوارهايي كه پاچه آنها‌ پاكتي است را كنار بگذاريد. اين شلوار‌ها شما را كوتاه‌تر نشان مي‌دهند. به‌جاي آن سراغ خريد شلواری‌هايي برويد كه روي پاي شما بايستند و به‌اندازه كافي بلند باشند. آستين كت شما هم، بايد به اندازه‌اي بلند باشد كه تا نيمه انگشت شست شما را بپوشاند.
13. بلوز يقه هفت بپوشيد
اگر آقا هستيد مي‌توانيد براي لباس‌های‌تان سراغ پيراهن‌ها و بلوز‌هاي يقه هفت برويد. اين پيراهن‌ها گردن شما را كشيده‌تر نشان مي‌دهند و باعث مي‌شوند ‌‌بلند‌تر به نظر برسيد.
14. از دكمه سر آستين(دكمه سردست) استفاده كنيد
اگر درگروه آقايان شيك‌پوشي قرار داريد كه با پوشيدن كت‌وشلوار ميانه خوبي دارند، توصيه ما به شما اين است كه يك جفت دكمه سرآستين زيبا هم بخريد؛ اين دكمه‌ها علاوه بر اينكه شما را شيك‌تر مي‌كنند، كمك مي‌كنند دركت‌وشلوارتان بلندتر و كشيده‌تر به‌نظر برسيد.
15. رنگ‌هاي تيره بپوشيد
بهتر است لباس‌هايی با رنگ تيره را انتخاب كنيد. رنگ‌هاي روشن، باعث مي‌شوند ‌عيب‌هاي بدن شما بيشتر نشان داده شوند. پس ‌سراغ لباس‌هايی با رنگ تيره مثل مشكي، خاكستري و سرمه‌اي برويد تا بعضي از عيب‌هاي بدن شما را بپوشانند و لاغر‌تر به نظر برسيد.
16. كمربند‌هاي پهن و كلفت را كنار بگذاريد
اگر‌ قد كوتاهي داريد، بايد كمربند‌هاي پهن و كلفت را كنار بگذاريد چون اين كمربند‌ها شما را كوتاه‌تر نشان مي‌دهند. به‌جاي آن، بايد سراغ كمربند‌هاي باريك‌تر و همرنگ با لباس‌هاي ديگر‌تان بروید. اگر مي‌توانيد حتي از كمر‌بند استفاده نكنيد چون كلا‌ براي قد‌بلند‌تر به‌نظر آمدن، بايد همه خطوط افقي را از لباس‌تان حذف كنيد.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *