جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

شنیستل ماهی

شنیستل ماهی

شنیستل ماهی:

😋موادلازم:

ماهی قزل آلا 1عدد
آرد 4قاشق غذاخوری
پودرسوخاری 4قاشق غذاخوری
آبلیمو 1قاشق مرباخوری
آب زنجبیل تازه 1قاشق مرباخوری
تخم مرغ 1عدد
نمک و فلفل مقداری

🍓نکته:

برای گرفتن آب زنجبیل باید زنجبیل تازه رو رنده ریز بزنیم و آبش رو با دست به روش دوکی بگیریم.می تونین مثل من همیشه زنجبیل تازه رو توی فریزر نگه دارین وبه موقع ازش استفاده کنین.

به جای آب زنجبیل می تونین از سویا سس استفاده کنین اگر سویا سس استفاده کردین چون شوره دیگه نمک نزنین.

به جای ماهی قزل آلا می تونین از ماهی سالمون وشیر ماهی هم استفاده کنین.

طرز تهیه:

فلس وباله های ماهی رو می گیریم وخوب تمیز می کنیم بعدداخل شکم ماهی رو تمیز می کنیم و می شوریم و در نهایت آبشش و چشم ماهی رو خارج می کنیم سر ماهی رو برای زیباتر شدن بذارین روش باشه.بعد تیغ ماهی رو جدا می کنیم به این صورت که از قسمت گردن ماهی تیغ رو در دست می گیریم و به روش پارویی تیغ رو خارح می کنیم.می تونین تیغ رو نگیرین ولی اینطوری بهتره.

برای شنیستل ماهی وماهی شکم پر به هیچ عنوان ندین بیرون پاک کنن وخودتون در منزل وسر فرصت ماهی رو پاک کنین تا گوشت ماهی آسیب نبینه.

وقتی ماهی رو خوب تمیز کردیم وشستیم به همه جای ماهی نمک می زنیم و داخل یک سبد می ذاریم و یک شب در یخچال نگه می داریم تا خونابه اش خارج بشه و بوی ضخم ماهی هم از بین بره.بعد هم می شوریم تا خونابه و نمک از بین بره و کارهایی رو که می گم انجام می دیم.

اول به شکم ماهی نمک می زنیم وبا دست می مالیم به شکم ماهی تا همه جاش مزه دار بشه.

بعد آب زنجبیل تازه روی شکم ماهی می زنیم وبازهم با دست پخش می کنیم.

بعد آبلیمو رو روی شکم ماهی می زنیم وبا دست خوب به همه جای ماهی پخش می کنیم.

آرد رو با نمک و فلفل مزه دار می کنیم و آرد رو به همه جای ماهی می زنیم و با دست آرد رو روی شکم ماهی می کوبیم تا آرد به خورد گوشت ماهی بره.

تخم مرغ رو با چنگال می زنیم تا از لختگی در بیاد بعد بهش نمک و فلفل می زنیم تا مزه دار بشه.ماهی رو در تخم مرغ می زنیم.

بعد ماهی رو در پودر سوخاری می زنیم یا روش پودرسوخاری می زنیم.اگر خواستین می تونین دوبار در تخم مرغ و پودر سوخاری بزنین ولی باید بعد از دوراول در یخچال بهش استراحت بدین.

در تابه روغن می ریزیم روغن رو بیشتر می ریزیم تا ماهی خوب سرخ بشه و می ذاریم تا روغن داغ بشه بعد اول ماهی رو از شکمش سرخ می کنیم وقتی شکم ماهی سرخ شد اونو برمی گردونیم وقسمت پوست ماهی رو هم سرخ می کنیم.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *