جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

راه هایی برای داشتن زندگی شادتر

🔱راه هایی برای داشتن زندگی شادتر

🔆1.شکرگزار باشید

انسانهای شاد الزاما افراد باهوش و یا پولدار جامعه نیستند، بلکه خصوصیت اصلی آنها این است که اکثرا نسبت به دارایی ها و حوادث پیرامونشان شکرگزار هستند.

🔆2.ورزش کنید

نیازی نیست هر روز به اندازه ی دو ماراتن بدوید تا از مزایای ورزش کردن بهره مند شوید. حتی انجام تمرینات ورزشی برای چند دقیقه و فعالیت بدنی (نظیر رقصیدن) مختصر، مواد شیمیایی بخصوصی را در مغز آزاد میکند که به شما احساس شادی و خرسندی خواهد داد.

🔆3 . تغذیه سالم داشته باشید

گرچه چیزی به عنوان “رژیم غذایی شادی بخش” وجود ندارد ولی مصرف غذاهای سالم و سبزیجات تازه باعث میشود فرد روحیه بهتری داشته باشد. افرادی که رژیم غذایی سالمی دارند، کمتر دچار افسردگی میشوند.

🔆4.ابراز احساسات کنید

لمس کردن و در آغوش کشیدن دیگران هورمون “احساس خوب” را به طور طبیعی در بدن آزاد میکند و باعث میشود احساس بهتری نسبت به زندگی و محیط پیرامون خود داشته باشید.
🔆5.به دیگران کمک کنید

کمک کردن به دیگران و مشارکت در امور خیریه حتی برای مدت زمانی کوتاه (مثالا ۲ ساعت در هفته) باعث افزایش احساس شادی و مفید بودن میشود. به همین دلیل است که افرادی که روحیه ی کمک به هم نوع دارند عمدتا زندگی شادتری هم دارند.

🔆6.موسیقی گوش کنید 🎼

گوش دادن به موسیقی سالم میتواند باعث تقویت روحیه ی فرد شود و در نتیجه بیشتر احساس شادی خواهید کرد. البته انتخاب موسیقی باید هوشمندانه انجام شود. همانگونه که موسیقی خوب میتواند روحیه بخش باشد، موسیقی نامناسب هم میتواند باعث تخریب روحیه و افزایش افسردگی شود.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *