جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

دلشکستگی چیست

دلشکستگی چیست

دلشکستگی چیست ؟

➖ دلشکستگی درد بسیار عجیبی است, هیچ نشانه ای از صدمه در بدن دیده نمی شود ولی به شدت احساس درد می کنیم.احساساتی دردناک و رنج آور . ما ازاحساس دلشکستگی متنفریم ولی خودمان را مجبور می کنیم به سراغ خاطرات, فکرها یا خیالاتی برویم که احساس بد در ما به وجود می آورند.احساس می کنیم مغزمان در کنترل مان نیست.زمانی که زمزمه های مغز شروع می شود ما بی قدرت می شویم.

➖ هنگامیکه یک رابطه عاشقانه مهم به پایان می رسد, ما احساس درد و فقدان می کنیم.فکرهای عادی که در مورد دنیای اطرافمان داریم دستخوش تغییرات می شود.تعادل ما به هم می خورد واحساس ما از لحظه ای به لحظه دیگر تغییر می کند.یک لحظه احساس نیاز شدید به دیدن طرف مقابل سابقمان داریم و لحظه دیگر حتی تحمل شنیدن نام اورا نداریم.

➖ همچنین دل شکستگی هنگامی اتفاق می افتد که شما در به وجود آوردن رابطه ای که به شدت آرزوی آن را داشتید شکست بخورید, این دل شکستگی حتی زمانی که رابطه ما برقرار است می تواند اتفاق بیفتد, هنگامیکه متوجه می شویم که عشق ما یکطرفه است. گاهی مرگ عزیزی می تواند باعث دلشکستگی عمیقی در فرد شود, امابدترین نوع دلشکستگی ها می تواند خیانت باشد زیاد باعث ایجاد تردیدهای در مورد عشق می شود.

➖ برای کنار امدن با دلشکستگی یک مکانیسم عاطفی( سوگواری) در انسان وجود دارد که اجازه میدهد ازدرد وصدمه ها جان به در بریم.گریه و زاری و غصه خوردن یک مکانیسم طبیعی بدن برای بهبود یافتن است.ما با این فرآیند تدریجا به تعلقات خاطرمان به کسانی که ازدست داده ایم اجازه می دهیم بروند.این فرآیندسوگواری به چهار مرحله تقسیم می شود:
✖️انکار, یعنی نپذیرفتن واقعه ای که اتفاق افتاده است.
✖️پذیرش اتفاق ولی با عصبانیت
✖️پذیرش و شناخت اتفاق
✖️پذیرش فقدان طرف مقابل

➖ اما ظاهرا مشکل دلشکستگی یک فرآیند طبیعی اندوه و سوگواری به نظر نمی رسد.ادمها می توانند در هر کدام از این مراحل بمانند و احساسات دردناک را دوباره و دوباره همچنان برای خود تکرارکنند, یا در افسردگی عمیقی گرفتار شوند.

468 ad

یک نظر

  1. کاملا تجربش کردم
    لعنت بر مسببش
    آهم گرفت

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *