جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

اگر تازه مامان شدین کلیک کنید!

آموزش به مامان ها

آموزش به مامان ها

✅ اگر تازه مامان شدین کلیک کنید!

👇👇👇👇

👶 پوشک کردن نوزاد:

🌺 مامانای عزیز، به محض اینکه متوجه شدید پوشک نوزاد کثیف یا سنگین و پر شده ، آن را عوض کنید. اگر پوشک نوزاد را برای مدت طولانی عوض نکنید نوزاد دجار ضایعات پوستی مانند ادرار سوختگی می شود. ( و بعد می گویید جنس پوشک خوب نبوده ! ) .

تعویض پوشک نوزاد

💗 البته استفاده از پوشکهای با پودرهای جاذب با استفاده طولانی مدت هنر نیست ! اینکه یک پوشک بتواند 6 ساعت ( و مثلا 4 بار ادرار ) را در خودش نگه دارد چه حسنی دارد؟ مگر قرار است پوشک بچه محل انباشت ادرار برای ساعت ها باشد؟ پس درست این است که پس از هر بار دفع ادرار و مدفوع، پوشک نوزاد را تعویض کنیم.

💗 پس از عوض کردن پوشک با یک صابون بدون بو و آب ولرم نوزاد را بشویید و یا یک حوله نرم پاک کنید و در صورت نیاز از کرم مخصوص برای نوزاد استفاده کنید. اگر از پارچه‌های نرم به عنوان کهنه بچه استفاده می‌کنید برای استفاده مجدد، آن ها را با مواد پاک‌ کننده ضد حساسیت و بدون رنگ بشویید. و برای خشک کردن کهنه ها آن ها را در آفتاب پهن کنید .

🚼🚼 تعویض پوشک نوزاد

🌺 در هنگام شستن ناحيه تناسلي باید دقت کنید در دختران شستن از جلو به عقب انجام شود نه از عقب به جلو چون در این صورت میکروب از ناحیه مقعد وارد واژن می شود.در پسران هم شستشو با آب و صابون کافی می باشد پسرانی هم که ختنه نکردند نیاز به کشیدن پوست سر آلت در هنگام شستشو نیست و شستن آلت تناسلی با آب و صابون به آرامی کافی می باشد. در هر شبانه روز به طور متوسط 10-8 بار باید پوشاک نوزاد تعویض کنید.

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *