جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

استيك گوشت

استيك گوشت

استيك گوشت

مواد لازم
برای یک نفر گوشت فیله گوساله یا سر دست : ۲۵۰ گرم
۲ حبه کره : ۵۰ گرم
روغن زیتون : سه قاشق سوپخوری
پیاز کوچک : ۲ عدد
آبلیمو : ۲ قاشق سوپخوری
فلفل دلمه ای قرمز : ۱ عدد
نمک و فلفل نیم کوب : به میزان لازم
طرز تهیه :
گوشت فیله را بین دو نایلون با بیفتک کوب کوبیده تا قطر گوشت به یک سانتی متر برسد . تابه چدنی گریل را روی حرارت قرار داده ، کره ، دو قاشق از روغن زیتون و یه حبه سیر را در تابه ریخته ، سپس حرارت را متوسط کرده ، گوشت کوبیده و باز شده را در تابه قرار میدهیم . وقتی گوشت خودش را جمع کرد ، نمک و فلفل زده ، سپس گوشت را در تابه برگردانده و به قسمت پشت گوشت نیز نمک و فلفل میزنیم . پس از سرخ شدن دو طرف استیک ، آن را به همراه سس سرو میکنیم .

طرز تهیه سس پاپریکا :قرمز فلفل دلمه ای را شسته و آن را خشک میکنیم ، سپس از طول فلفل را به دو نیم تقسیم نموده ، دانه های آن را خارج کرده و فلفل را به سیخ میکشیم ، با قلم مو به پشت فلفل ، روغن زیتون مالیده ، سپس توسط تورچ یا شعله گاز پوست فلفل را کاملا سوزانده تا سیاه شود . فلفل را در نایلون قرار داده تا عرق کند و پوست سیاه و سوخته آن راحت تر جدا شود . پوست فلفل کبابی را کنده و آن را خرد میکنیم . فلفل را به همراه آبلیمو ، یک عدد سیر ، پیاز و باقی مانده روغن زیتون در مخلوط کن ریخته تا کاملا پوره شود .

نکته : میتوانید فیله یک گوجه فرنگی کوچک را نیز به مواد سس اضافه کنید . از سس خردل نیز میتوانید برای سرو استیک در کنار سس پاپریکا استفاده کنید . با همین روش میتوان سس پیاز کبابی را نیز تهیه کرد

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *