جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

آیس تی لیمو

آیس تی لیمو

آیس تی لیمو:😋

📌امروزه یکی از نوشیدنی های پر طرفدار و جدید ، آیس تی هست که کارخانه های نوشیدنی نیز رو به تولید آن آورده اند و با برند های مختلف در فروشگاه ها عرضه می شود . شما می توانید چای سرد را در طعمهای مختلف در منزل درست کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید .🍷🍷

🎯نحوه درست کردن آیس تی لیمو

👈به دو شیوه قابل تهیه است :

☝️– دم کردن چای سرد
در این روش شما یک قاشق از چای مورد علاقه ی خود را مثلا چای سیاه یا چای سبزرا درون قوری ریخته و بر روی حرارت غیر مستقیم اجازه میدهید تا دم بکشد و پس از آن از یک صافی رد می کنید تا کاملا شفاف گردد و بعد از اینکه خنک شد در یک بطری ریخته و در یخچال تا 2 یا 3 روز میتوانید نگهداری نمایید .

✌️– استفاده از آب سرد
در این روش تهیه ایس تی ،نیازی به دم کردن چای نیست و روال کار بدین صورت است که در یک لیتر آب سرد به میزان دلخواه خود چای خشک را می ریزید و در ظرفی مناسب در یخچال قرار می دهید بعد از 2 روز عصاره چای به طور طبیعی در آب سرد حل می گردد و عطر چای نیز به آب انتقال می یابد.

در هر دو روش ، از این عصاره ی رقیق و خنک شده ی چای می توانید در درست کردن چای سرد با طعم های مختلف استفاده نمایید .

🔮مواد لازم برای تهیه چای سرد:

🔑عصاره ی چای به میزان لازم بر حسب ذائقه
🔑قطعات ریز یخ
🔑طعم دهنده (لیمو و عسل و دارچین)

در ابتدا باید شربت لیمو و عسل را به روشی که همه ی شربت ها را درست می کنیم تهیه نماییم یعنی در یک ظرف عسل یا شکر را با مقداری اب و چوبه های دارچین بر روی حرارت گذاشته تا قوام بیاید و بعد از سرد شدن آب لیموی تازه را به آن افزوده و در لیوان مورد نظر به همراه مقدار دلخواهی از عصاره ی چای سرو میکنیم و قطعات یخ را اضافه می نماییم .

🏵در صورت تمایل می توانید در ابتدا چای را به صورت غلیظ دم کنید ،تا چای سرد شما خوشرنگ تر شود و طعم بیشتری از چای را داشته باشد .😍

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *