جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

10 نکته درباره آرامش

آرامش

🔟 نکته درباره آرامش

1️⃣ لبخند همه عضلات صورت را آرام مي کند و زنجيره اي از واکنش هاي عصبي را کنار مي زند و موجب مي شود که احساس لذت بخشي پيدا کني (احساس آرامش) .

2️⃣ چرا نگاه کردن به ماهي ها آرامش بخش است؟ براي آن که ماهي ها، آرام حرکت مي کنند و مهم تر از آن، آرام تنفس مي کنند و نگاه به آن ها، مثل نگاه کردن به منظره درياست .

3️⃣ براي آرامش بدويد! دويدن و پياده روي، هر دو از پادزهرهاي واقعي مقابله با فشارهاي عصبي اند. کار ساده اي است و آموزشي خاص نيز لازم ندارد و شما در دويست متر اول، متوجه تاثيرات مطلوب آن خواهيد شد .

4️⃣ به صداي تنفس خود توجه كنيد؛ وقتي در حال ورود به جهنم عصبانيت هستيد، چند لحظه به صداي دم و بازدم خود خوب و دقيق گوش فرا دهيد و بدانيد وقتي واقعا صداي تنفس خود را مي شنويد، آرامش از شما چندان دور نيست.

5️⃣ اگر تمرين دست يابي به آرامش را در يک جاي خاصي مثل نيمکت يک پارک يا يک صندلي راحتي انجام مي دهيد، خيلي زود ضمير ناخودآگاه شما عادت مي کند و احساساتي آرام بخش، شما را با آن جاي خاص مرتبط کند. فقط و فقط به آن مکان خاص روي آوريد و آرامش را به دست آوريد.
6️⃣ پيش از اين، وقتي تحت فشار روحي قرار مي گرفتيد، به طور ناخودآگاه ابروان خود را مالش مي داديد؛ اما از اين به بعد، کاملا آگاهانه اين کار را انجام دهيد؛ زيرا طبق اصول طب فشاري، نقاط آرامش بخش ما روي ابروان قرار دارد و با مالش دادن آن ها به طرف داخل، آرامش به ما بر مي گردد .

7️⃣ نگراني هاي خود را بنويسيد؛ جاي شگفتي است که چطور بسياري از نگراني هاي شما رفع مي شود وقتي آن ها را روي قطعه اي کاغذ مي نويسيد. آن گاه امکان وقوع آن ها را بررسي کنيد. خواهيد ديد که از هر ده مورد نه مورد آن نامحتمل است .

8️⃣ مهم نيست چه اعتقادي داريد؛ مکان هاي مذهبي مانند معابد و مساجد، جاهايي فوق العاده آرامش بخش هستند. يک گوشه را انتخاب کنيد و بنشينيد و مجذوب فضاي پرآرامش و پرسکوني شويد که از اين مکان مي تراود.

9️⃣ اگر مي خواهيد احساس آرامش داشته باشيد، ميوه و سبزيجات تازه بيشتر مصرف کنيد و رژيم غذايي خود را تعديل نماييد.

🔟 آرامش جويي را از بچه ها بياموزيد؛ آنان هر لحظه با شادي کوچکي، شاد مي شوند. سعي کنيد چنين باشيد و حتما مي توانيد .

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *