جدیدترین مطالب طنز ، علمی ، هنری ، مد و زیبایی

چگونه آبمیوه و اسموتی تهیه کنیم؟

آبمیوه و اسموتی

چگونه آبمیوه و اسموتی تهیه کنیم؟ 🌟

👈👈 آبمیوه

✳️ برای تهیه آبمیوه شما به یک آبمیوه گیری نیاز دارید. بخاطر داشته باشید که آبمیوه گیری باید دارای تیغه های تیز و دستگاه دارای سرعت بالا باشد. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا باعث می‌شود تا ویتامین های ابِ میوه به خوبی حفظ شود.

✅ گرفتن آب میوه و گیاه سبز بسیار عالی ست زیرا بدن ما به انزیم های ضروری که در گیاهان سبز موجود است نیاز دارد.
✅ برخی از گیاهان سبز رنگ دیر هضم هستند و این باعث می‌شود که گرفتن آب آنها علاوه بر اینکه ویتامین های لازم را به بدن میرساند براحتی هضم هم شود. گیاهان سبز رنگ عصاره خیلی کمی در خود دارند و این باعث می‌شود تا زمان ابگیری کمی طولانی شود.
✅ در آبگیری سعی کنید از میوه های تازه استفاده کنید. میوه های فصل بهترین گزینه برای آبگیری هستند. اگر خوردن آب میوه سرد برایتان مشکل است می‌توانید کمی آن‌ها را گرم کنید. این گرم کردن باعث تسکین درد گلو و دردهای شکمی و … می‌شود.

🍎🍊🍋🍇🍉🍈🍑🍍🍌🍐🍊

👈👈 اسموتی

✳️ پیشنهاد می‌شود که اگر تصمیم دارید که بصورت دائمی اسموتی درست کنید و آن را در رژیم غذایی خود بطور جدی قرار دهید؛ یک دستگاه مخلوط کن با سرعت بسیار بالا تهیه کنید. با مخلوط کن هایی با سرعت پایین زمان بیشتری صرف ترکیب و و خرد کردن مواد می‌شود و این موضوع فقط بحث سرعت و زمان نیست بلکه نتیجه کاملا متفاوت است. درواقع اجزای میوه بخوبی از هم باز نمی‌شود و نتیجه شبیه اسموتی‌های عالی که با دستگاه با سرعت بالا به دست می آید، نمی شود. سرعت پایین اکسیژن بیشتری را وارد اسموتی می‌کند که این درصد اکسیده شدن را بالا می‌برد، که این یعنی مواد مغذی و مفید کمتری را به بدنتان می‌رسانید. با مخلوط کردن با دستگاه با سرعت بالا حداقل شما را از بابت اینکه کمترین اکسیده شدن را وارد اسموتی کرده اید یانه مطمئن می‌سازد و بهترین بافت ممکن را به شما می‌دهد. برای بهترین نتیجه با ضربات پی در پی مواد را ترکیب کنید.

🌟 نکته 🌟

برای بدنتان به خصوص کبدتان بهتر است که در نوشیدن آبمیوه زیاده‌روی نکنید. میوه با تمام فیبرهای طبیعی اش برای بدن بهتر است، در غیر این اینصورت شکر موجود در میوه به سرعت وارد جریان خونتان می‌شود و کبد شما باید بیشتر از حد معمول کار کند تا این شکرها را تصفیه کند. به همین دلیل در مصرف آبمیوه زیاده روی نکنید…

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *